Słoneczna Enklawa VIII 

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu Naszą kolejną, już  VIII  edycję  inwestycji deweloperskiej “Słoneczna Enklawa”.

Dlaczego warto wybrać Apartamenty w Naszej Enklawie

  • Każdy Apartament posiada ogródek – zobacz mapki
  • Każdy Apartament posiada miejsca parkingowe – zobacz mapki
  • Apartamenty są w 100% bezczynszowe . Co miesiąc płacisz tylko ratę kredytu oraz media – zobacz umowę o zarządzenie nieruchomością
  • Apartamenty „dopasowane jak dobrze skrojony garnitur”. To Apartament dopasowuje się do Klienta a nie Klient do Apartamentu. Możesz sam wybrać wielkości i rozmieszczenie pomieszczeń . Zobacz rzuty MAXI:  OPCJA 1, OPCJA 2 , OPCJA 3 lub skomponuje własną OPCJE Apartamentu . Możesz również jako wyposażenie dodatkowe wybrać schody zabiegowe lub spiralne oraz ogrzewanie podłogowe.
  • Świetna lokalizacja – Katowice Zarzecze – luksusowa dzielnica KatowicWedług tygodnik „Wprost” – Zarzecze zajęło zaszczytne miejsce na liście 100 najatrakcyjnieszych do zamieszkania miejsc Polski.

Nasze „Słoneczne Enklawy” to bezczynszowe Apartamenty z ogródkami , tarasami na dachach oraz małe domy. Zapraszamy Państwa do odwiedzin już wybudowanych i  zamieszkałych Enklaw II , III , IV, V w Mikołowie Kamionka ulica dzwonkowa oraz Słonecznej Enklawy VI w Mikołowie Centrum ulica długa 27, Słonecznej Enklawy VII w Mikołowie Centrum ul.Pszczyńska 80 . Jeśli atmosfera , charakter  przypadnie Państwu do gustu,  z pewnością w “Słonecznej Enklawie VIII” znajdą Państwo Apartament właśnie dla Siebie.

Tym razem Enklawa zlokalizowna jest  w Katowicach – Zarzeczu  przy Fijewskiego (obok nr 4 ) oraz Kobieli, w okolicy  naszych wcześniejszych inwestycji Kopaniny Lewe 2a, oraz Grota Roweckiego 87.  Prestiżowa lokalizacja z bardzo dobrym dojazdem do Centrum Katowic – 18 minut samochodem do dworca PKP lub 14 minut pociągiem ze stacji oddalonej o 2,1 km . Do Starówki w Mikołowie natomiast dojazd zajmie 6 minut , a do Tychów 11 minut. Zarzecze to Zielona dzielnica Katowic. Najbliższa okolica zdominowana głównie przez domy jednorodzinne, luksusowe rezydencje oraz jeden budynek apartamentowy. Podaż lokali mieszkalnych w Katowicach Zarzeczu jest bardzo mała, gdyż głównie przeważają oferty domów . Analizując lokalny rynek, można dojść do wniosku, iż zakup naszego apartamentu jest prawdopodobnie najtańszą przepustką aby zamieszkać w tej atrakcyjnej dzielnicy Katowic.

Koncepcja apartamentów

1. Apartamenty oferują komfort życia jak w domu szeregowym. Lokale zawierają 2 lub 4 pokoje oraz 2 miejsca parkingowe. Zlokalizowane w kameralnej enklawie przy cichych uliczkach. Enklawa składają się z domów dwulokalowych w zabudowie szeregowej. Apartamenty posiadają osobne niezależne wejścia, nie mają żadnych wspólnych klatek schodowych , korytarzy itp. A teraz najważniejsze – każdy apartament posiada własny ogródek.

2. Apartamenty są bezczynszowe. Mogą być w zasięgu ręki, np. jeśli sprzeda się dotychczasowe – standardowe , czynszowe mieszkanie i posiłkuje się bardzo niewielkim kredytem. Wszystkie koszty utrzymania, to koszty faktycznie zużytych mediów. Zaoszczędzone pieniądze które w tradycyjnych osiedlach wydaje się na czynsze, koszty zarządzania, fundusze remontowe, ryczałty, usługi dla nieruchomości itp. ( które według programu „ mieszkanie plus” wynoszą ok . 9zł/m2 ) można przeznaczyć na ratę kredytu. W miesiącu daje to zaoszczędzony koszt w wysokości ok. 300 zł w przypadku małych apartamentów do – 700 zł w przypadku dużych apartamentów. Zakładając wkład własny na poziomie 20% miesięczny koszt obsługi kredytu w wysokości 100 000 zł to ok. 480 -550 zł/miesięcznie. W ten sposób można zamienić mieszkanie w „wielkiej płycie” na nasz bezczynszowy apartament z ogródkiem bez dodatkowego obciążania budżetu rodzinnego.

Wykończenie Apartamentów – Pełny stan developerski

Oddajemy Apartamenty w pełnym stanie deweloperskim – zobacz Specyfikacja .

Do zamieszkania po stronie Klienta pozostaje w szczególności

1. Stolarka wewnętrzna – schody wewnętrzne (o lekkiej konstrukcji: drewniane stalowe lub inne ) , wraz z balustradami poręczami itp. W przypadku apartamentów A1,A2,C1,C2–1 sztuka, w przypadku apartamentów B1,B2,C1,C2 – 2 sztuki. Koszt od 7000 zł MINI , od 14 000 zł za 2 sztuki MAXI – włoskie schody gotowe np. fontanot   lub  polskie schody cora , lub inne schody lecz robione na zamówienie będą dużo droższe

2. Stolarka wewnętrzna – drzwi wewnętrzne – ilość MINI – 3 sztuki , MAXI – 6 sztuk – koszt 400-500 sztuka MINI 1500 zł , MAXI 3000 zł , można kupić wraz z montażem np. drewdom mikołów pl

3. Wykończenie podłóg – panele, kafelki ,wykładziny itp. Panele z podkładem koszt od 30 zł/m2 czyli MINI 1000 zł , MAXI – 2500 zł , można kupić panele wraz z montażem np. drewdom mikołów pl

4. Wykończenie ścian , sufitów – gładzie gipsowe, malowanie , kafelkowanie, tapetowanie itp. Koszt w zależności od ekipy , Część Klientów nie robi np. gładzi, część robi w/w prace własnymi siłami.

5. Wykończenie łazienek oraz kuchni – urządzenia , kafelki , armatura itp. Koszt kuchnia z IKEA MINI od 1800 zł , MAXI od 8000 zł wzwyż zł plus AGD, Koszt łazienki od 7000 zł wzwyż. Kuchnia i łazienka to najbardziej kosztowne elementy.

6. Elektryka – lampy, kontakty , gniazdka od 2000 zł wzwyż

7. Zagospodarowanie terenów przeznaczonych do wyłącznego użytkowania tj. ogródków , tarasów oraz podjazdów, We własnym zakresie : osprzęt do bramy od 1200 zł, wideofon od 600 zł, ewentualne deski tarasowe od 30 zł m2, ewentualny garaż na rowery np. keter grande 2000 zł, podesty, sadzenie drzew, krzewów, mała architektura , altanki , oświetlenia , pergole , zadaszenia, itp. – koszty według fantazji

8. Pozostałe nie ujęte prace i elementy wykończeniowe

9. Umeblowanie – Tutaj nie ma górnej granicy, najlepiej ustalić sobie budżet np. 10 000 zł lub inną kwotę

Rodzaje apartamentów

Rodzaje apartamentów i domków

1. Apartamenty MINI – Apartamenty w klimacie „Szaleństwa minidomów”. Apartamenty oferują wszystko co potrzebne do życia dla 2-3 osobowej rodziny. Na metrażu od 33 m2 –do 35 m2 na dwóch piętrach ulokowane mamy : 2 pokoje , ubikacje , łazienkę , hall. Apartamenty te maja do wyłącznej dyspozycji cześć działki na której zlokalizowany jest ogródek i 2 miejsca parkingowe ( w ty m 1 miejsce zależne). Apartamenty te dedykujemy w szczególności Klientom, którzy nie chcą mieszkać w bloku, potrzebują komfortu jaki oferuje życie w domu ( ogródek, niezależne osobne wejścia , miejsca parkingowe ), natomiast nie potrzebują dużego metrażu powierzchni mieszkalnej.

2 .Apartamenty MAXI . Apartamenty , których silną stroną jest możliwość wyboru z pośród 3 OPCJI lub według własnej OPCJI .

OPCJA 1- PARTER – Duuuuuuży  Salon , mała ubikacja z pralnią , kuchnia w kształcie podkowy

OPCJA 2-PARTER – Duuuuuuży  Salon , mała łazienka  z ubikacją , kuchnia prosta usytuowana wzdłuż bocznej ściany

OPCJA 3-PARTER – Duży  Salon ( ale nie tak jak wcześniej) , duża łazienka  z ubikacją , kuchnia w kształcie podkowy

OPCJA PIĘTRA – Do wyboru OPEN SPACE lub łazienka 2 pokoje , garderoba

PODDASZE ANTRESOLA – Do wyboru całkowite poddasze lub częściowo z antresolą

Dodatkowo można wybrać OPCJE zakupu  standard – w takim przypadku schody wewnętrzne we własnym zakresie, lub w OPCJI ROZSZERZONEJ ze schodami zabiegowymi lub spiralnymi jako dodatkowe wyposażenie według indywidualnej kalkulacji.

-schody spiralne : https://coraschody.net.pl/pl/schody-spiralne-cora-model-madryt-170-cm.html

-schody zabiegowe : https://coraschody.net.pl/pl/schody-modulowe-cora-model-mix-extra-00-u-180-15-elementow.html

Apartamenty MAXI ogrooooomna strefa dzienna czyli Salon z aneksem kuchennych który ma powierzchnię aż 32 m2. Apartamenty oferują wszystko co potrzebne do życia dla 4 osobowej rodziny . Silną stroną tych Apartamentów jest ogromny salon, Przestrzeń ta, z pewnością zaskoczy i wprawi w kompleksy nie jednego użytkownika domu wolnostojącego, o teoretycznie większym metrażu. Te Apartament akurat nie są skrojone na miarę, są znacznie większe niż wystarczające. Dedykowane są więc klientowi ,który doceni przestrzeń Apartamentu i możliwość adaptacji indywidualnej, pod każdego Klienta według jego wytycznych . Oczywiście właściciele będą się mogli cieszyć własnym ogródkiem oraz 2 miejsca parkingowe ( w ty m 1 miejsce zależne).  W Apartamencie istnieje możliwość instalacji kominka we własnym zakresie

Komfort zakupu – bezpieczeństwo i ekonomia

Komfort zakupu – bezpieczeństwo oraz ekonomiczne rozwiązania

1.Bezpieczenstwo. 

Działamy według ustawy deweloperskiej chroniącej interesy Klientów. Deweloper otrzymuje Państwa środki finansowe dopiero po przeniesieniu własności nieruchomości. Zaliczki wpłacane w trakcie budowy przechowywane są na zamkniętym koncie w Krakowskim Banku Spółdzielczym oddział w Katowicach , do którego developer nie ma dostępu do czasu podpisania aktu notarialnego przenoszącego własność nieruchomości na Klienta. Gwarantuje to 100% bezpieczeństwo dla Kupującego. Budowa nie jest realizowana z pieniędzy Klientów tylko z naszych środków oraz z Naszych kredytów.

2.Ekonomiczne rozwiązanie .Zamień mieszkanie w „wielkiej płycie – zamieszkaj w apartamencie bezczynszowym i zamień czynsz na ratę kredytu

„Zamień mieszkanie w wielkiej płycie – zamieszkaj w apartamencie bezczynszowym i zamień czynsz na ratę kredytu”
Jasno określony pułap cenowy naszych apartamentów i domków mieszczący się w przedziale od 220 tyś do 420 tyś czyli porównywalnie do mieszkań w bloku, ale zawsze poniżej kosztu zakupu domu szeregowego. Cena sprzedaży w połączeniu z niskim kosztem utrzymania sprawiają, iż ich zakup naprawdę jest dostępny. Jedną z możliwości jest spieniężenie dotychczasowego mieszkania „obciążonego” tradycyjnymi czynszami lub kosztami zarządczymi i nabycia apartamentu posiłkując się niewielkim kredytem. Wszystkie koszty utrzymania to koszty rzeczywiście zużytych mediów. Przy optymalnej powierzchni oraz parametrom budynków, będą one bardzo umiarkowane. Zaoszczędzone pieniądze , które tradycyjnie wydaje się na w/w koszty, mogą Państwo przeznaczyć na ratę kredytu. Wśród naszych dotychczasowych Klientów bywały sytuacje, iż miesięczny koszt kredytu zbliżony był do kosztów utrzymania w ich dotychczasowych mieszkaniach w „wielkiej płycie”. Przykładowy miesięczny koszt obsługi 100 000 zł kredytu to ok. 480- 550 zł miesięcznie. W opisany powyżej sposób można u nas kupić dom bez dodatkowego obciążania budżetu domowego i dosłownie zamienić czynsz na ratę kredytu.

Design

Szczególną wagę przywiązujemy do wyglądu naszych inwestycji. Design Słonecznej Enklawy -VIII nawiązuje do naszych wcześniejszych inwestycji Słonecznej Enklawy w Katowicach Zarzeczu , Słonecznych Enklaw II, III, IV, V w Mikołowie Kamionka oraz Słonecznych Enklaw VI , VII w Mikołowie Centrum. Tym razem jednak elewacja ma odcień bieli i jasno żółty. Charakterystyczne dla naszych enklaw są jasne, kolory elewacji (słoneczne lub odcienie bieli) , gzymsy ozdobne wokół okien, duże okna szczególnie w salonach, stylowe balustrady, kinkiety oświetleniowe klasyczne. Wszystkie te elementy nadają naszym domom ekskluzywnego i ponadczasowego charakteru. Dlatego sam wygląd domów przywołuje na myśl słoneczne skojarzenia. Staramy się, by nasze domy były charakterystyczne, łatwo rozpoznawalne i napawały pozytywną energią. Aby uzmysłowić sobie jakie będą w rzeczywistości nasze obiekty zapraszamy do odwiedzin naszych Enklaw. Mapę Słonecznych Enklaw znajdą Państwo w dalszej części.

Lokalizacja

„Słoneczna Enklawa VIII” znajduje się w Katowicach Zarzeczu pomiędzy ulicami Kobieli oraz Fijewskiego. Prestiżowa lokalizacja z bardzo dobrym dojazdem do Centrum Katowic, Mikołowa oraz Tychów. Zarzecze to Zielona dzielnica Katowic. Najbliższa okolica zdominowana głównie przez domy jednorodzinne, luksusowe rezydencje oraz jeden budynek apartamentowy. Podaż lokali mieszkalnych w Katowicach Zarzeczu jest bardzo mała, gdyż głównie przeważają oferty domów . Analizując lokalny rynek, można dojść do wniosku, iż zakup naszego apartamentu jest prawdopodobnie najtańszą przepustką aby zamieszkać w tej atrakcyjnej dzielnicy Katowic.

Sprzedaż i informacje

Aby zobaczyć jak wygląda procedura zakupu prosimy kliknąć w ikonkę po lewej stronie „Procedura Zakupu” . Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. 

Zapraszamy

Pełnomocnik ds. Sprzedaży i obsługi Klienta

Klaudia Ucinyk tel: 502 033 938

e-mail:

biuro@ucinone.com

obsługa.klienta@ucinone.com  

Serdecznie zapraszamy do kontaktu

Pozostałe inwestycje “Ucinone”

1 – Rezydencja Annna – mieszkalno-usługowa Mikołów ul.Skotnica 22, 2 – Domy w zabudowie Bliźniaczej Katowie Zarzecze ul.Kopaniny Lewe 2 , 3- Słoneczna Enklawa 1 – Katowice Zarzecze ul.Grota Roweckiego 67 , 4 – Słoneczna Enklawa – II oraz III Mikołów Kamionka ul. Dzwonkowa , 5 – Domy w zabudowie bliźniaczej Mikołów Gniotek ul. Rolnicza 87 , 6 Domy i Apartamenty na Pszczyńskiej – Mikołów Centrum ul.Pszczyńska 82 , 7 Słoneczna Enklawa -IV  Apartamenty z ogrodami – Mikołów Kamionka ul. Dzwonkowa, 8- Słoneczna Enklawa -V  Apartamenty z ogrodami – Mikołów Kamionka ul. Dzwonkowa,  Słoneczna Enklawa VI Mikołów Centrum ulica Długa 27, Słoneczna Enklawa VIII – Mikolów Centrum ulica Pszczyńska 80