Słoneczna Enklawa VII 

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu Naszą kolejną, już  VII  edycję  inwestycji deweloperskiej “Słoneczna Enklawa”. Tym razem zlokalizowna jest  w Mikołowie Centrum ,przy Pszczyńskiej, tuż obok naszej wcześniejszej inwestycji przy numerze 82. Bardzo atrakcyjna, zielona lokalizacja. Osiedle ulokowane będzie w obrębie terenów zielonych , zabudowy Apartamentowej, domów jednorodzinych a równocześnie w centrum Mikołowa. Takie umiejscowienie łączy więc prestiż i spokój ekskluzywnej dzielnicy Mikołowa, z komfortem mieszkania w centrum i możliwością korzystania z miejskiej infrastruktury. Tylko ok. 11 minut pieszo do „Biedronki” , 12 minut pieszo do galerii Pik oraz 14 minut do serca miasta, pięknego Rynku z fontanną 

Słoneczne Enklawy to bezczynszowe Apartamenty z ogródkami , tarasami na dachach oraz małe domy. Zapraszamy Państwa do odwiedzin już wybudowanych i  zamieszkałych Enklaw II , III , IV, V w Mikołowie Kamionka ulica dzwonkowa oraz Słonecznej Enklawy VI w Mikołowie Centrum ulica długa 27. Jeśli atmosfera , charakter  przypadnie Państwu do gustu,  z pewnością w “Słonecznej Enklawie VII” znajdą Państwo Apartament właśnie dla Siebie.

Koncepcja apartamentów

Nasze Apartamenty mają cechy sprawiające że są one unikatowe:
1. Apartamenty oferują komfort życia jak w domu szeregowym . Lokale zawierają 3 lub 4 pokoje oraz 1 lub 2 miejsca parkingowe. Zlokalizowane w kameralnej zamkniętej bramą enklawie, składającej się z domów dwulokalowych oraz niedużych domów jednolokalowych w niskiej zabudowie. Apartamenty posiadają osobne niezależne wejścia, nie mają żadnych wspólnych klatek schodowych , korytarzy itp. A teraz najważniejsze – każdy apartament posiada własny ogródek. 

2. Apartamenty są bezczynszowe. Mogą być w zasięgu ręki, np. jeśli sprzeda się dotychczasowe – standardowe , czynszowe mieszkanie i posiłkuje się bardzo niewielkim kredytem. Wszystkie koszty utrzymania to koszty faktycznie zużytych mediów. Zaoszczędzone pieniądze które w tradycyjnych osiedlach wydaje się na czynsze, koszty zarządzania, fundusze remontowe, ryczałty , usługi dla nieruchomości itp. , ( które według programu „ mieszkanie plus” wynoszą ok . 9zł/m2 ) można przeznaczyć na ratę kredytu. W miesiącu daje to zaoszczędzony koszt w wysokości ok. 500 – 600 zł natomiast koszt obsługi kredytu w wysokości 100 000 zł to ok. 480 zł/miesięcznie. W ten sposób można zamienić mieszkanie w „wielkiej płycie” na nasz bezczynszowy apartament z ogródkiem bez dodatkowego obciążania budżetu rodzinnego.

Rodzaje apartamentów

Rodzaje apartamentów i domków

Apartamenty MINI – 3 pokojowe z małym ogródkiem wraz z 1 lub 2 miejscami parkingowymi – „Symbol A1, B1
Metraż powierzchni mieszkalnej – 46,95 m2. Apartamenty oferują wszystko co potrzebne do życia dla 2-3 osobowej rodziny: Lokale zawierają salony wraz z aneksem kuchennym , aż 2 sypialnie , hol , łazienkę , miejsce parkingowe na 1 lub samochody i oczywiście nieduży ogródek.

Apartamenty OPTYMALNE – 4 lub 5 pokojowe z duuuuużym ogródkiem wraz 2 miejscami parkingowymi – „Symbol C1, C2, F1, F2”  . Metraż powierzchni mieszkalnej – 54m2 do 58 m2. Apartamenty oferują wszystko co potrzebne do życia dla 4 osobowej rodziny: Lokale zawierają salony wraz z aneksem kuchennym , 2 lub 3 sypialnie , hol , łazienkę , miejsce parkingowe na 2 samochody i oczywiście ogródek. W apartamentach c2 oraz f2 dodatkowo zbudowana jest antresola , z przestrzenią typu „open space”. Antresola w szczycie ma ok 1,9 m wysokości. Metraż mieszkalny liczony jest od wysokości powyżej 1,9 m , dlatego antresola nie jest wliczona w metraż mieszkania a co za tym idzie nie skutkuje podwyższeniem ceny apartamentu. Można również we własnym zakresie zainstalować lekki komin do kominka.

– Małe domy OPTYMALNE – 4 pokojowe , 2 poziomowe z ogródkiem wraz 2 miejscami parkingowymi – „Symbol D, E ” . Metraż powierzchni mieszkalnej – 62,78 m2. Teoretycznie są to domy. Program użytkowy jednak odpowiada dwupoziomowemu Apartamentu. Domy oferują wszystko co potrzebne do życia dla 4 osobowej rodziny: Lokale zawierają salony wraz z aneksem kuchennym , aż 3 sypialnie , hol , dwie łazienki , miejsce parkingowe na 2 samochody i oczywiście ogródek. Można również we własnym zakresie zainstalować lekki komin do kominka.

– Ogromne Apartamenty MAXI – 4  pokojowe , 2 poziomowe z ogródkiem wraz 2 miejscami parkingowymi – „Symbol A2, B2 ”
Metraż powierzchni mieszkalnej – 68,16 m2. Duże Apartamenty  oferują wszystko co potrzebne do życia dla 4-5 osobowej rodziny . Lokale zawierają salony wraz z aneksem kuchennym , 3 sypialnie  , hol , łazienkę, ubikacje , miejsce parkingowe na 2 samochody i oczywiście ogródek. Można również we własnym zakresie zainstalować lekki komin do kominka.

Skrojone na miarę metraże – MINI , OPTYMALNE , MAXI

Zapewne rozglądając się na rynku nieruchomości napotkali Państwo wiele ofert gdzie duży metraż nie do końca przekłada się na przestrzeń mieszkalną. Można by rzec iż metry czasem „gdzieś uciekają”. Nasze Apartamenty natomiast mają optymalnie skrojone metraże. Apartamenty MINI – dzięki dokładnie przemyślanemu każdemu metrowi powierzchni mieszkalnej sprawiają iż w 47 m2 możemy zlokalizować aż 3 pokoje w tym 2 sypialnie plus salon. Najczęściej na rynku w tym metrażu mamy jeden pokój mniej. Natomiast apartamenty i domki OPTYMALNE o metrażu 58 m2 do 63 m2 zawierają aż 4 pokoje, w tym 3 sypialnie oraz salon z aneksem kuchennym. Najczęściej w takim metrażu również jest mniej o jeden pokój. Następnie oferujemy apartamenty MAXI o metrażu 68 m2 . Tutaj również proponujemy 4 pokoje lecz już nawiększej przestrzeni. 

Żartobliwie stwierdzamy iż Nasze Apartamenty posiadają 100% zawartości mieszkania w mieszkaniu. Dzięki optymalnemu metrażowi ceny Apartamentów są porównywalne z mieszkaniami w „wielkiej płycie” , komfort życia natomiast porównywalny ze standardowymi domami szeregowymi .

Komfort zakupu – bezpieczeństwo i ekonomia

Komfort zakupu – bezpieczeństwo oraz ekonomiczne rozwiązania

1.Bezpieczenstwo. 

Działamy według ustawy deweloperskiej chroniącej interesy Klientów. Deweloper otrzymuje Państwa środki finansowe dopiero po przeniesieniu własności nieruchomości. Zaliczki wpłacane w trakcie budowy przechowywane są na zamkniętym koncie w Krakowskim Banku Spółdzielczym oddział w Katowicach , do którego developer nie ma dostępu do czasu podpisania aktu notarialnego przenoszącego własność nieruchomości na Klienta. Gwarantuje to 100% bezpieczeństwo dla Kupującego. Budowa nie jest realizowana z pieniędzy Klientów tylko z naszych środków oraz z Naszych kredytów.

2.Ekonomiczne rozwiązanie .Zamień mieszkanie w „wielkiej płycie – zamieszkaj w apartamencie bezczynszowym i zamień czynsz na ratę kredytu

Jasno określony pułap cenowy naszych apartamentów i domków mieszczący się w przedziale od 220 tyś do 370 tyś czyli zawsze poniżej kosztu zakupu domu szeregwego. To w połączeniu z niskim kosztem utrzymania sprawiają, iż ich zakup naprawdę jest dostępny. Jedną z możliwości jest spieniężenie dotychczasowego mieszkania „obciążonego” tradycyjnymi czynszami lub kosztami zarządczymi i nabycia apartamentu posiłkując się niewielkim kredytem. Wszystkie koszty utrzymania to koszty rzeczywiście zużytych mediów. Przy optymalnej powierzchni oraz parametrom budynków ( 3 szybowe okna , 15 cm ocieplenia murów ) będą one bardzo umiarkowane. Zaoszczędzone pieniądze , które w tradycyjnie wydaje się na w/w koszty, mogą Państwo przeznaczyć na ratę kredytu. Wśród Naszych dotychczasowych Klientów bywały sytuację iż miesięczny koszt kredytu zbliżony był do kosztów utrzymania w ich dotychczasowych mieszkaniach w „wielkiej płycie”. Przykładowy miesięczny koszt obsługi 100 000 zł kredytu to ok. 480 zł miesięcznie. W opisany powyżej sposób można u nas kupić dom bez dodatkowego obciążania budżetu domowego i dosłownie zamienić czynsz na ratę kredytu.
Apartamenty są bezczynszowe w wyniku wybranego sposobu zarządzenia nieruchomością. Nie ma żadnych kosztów stałych , czynszów , kosztów zarządzania nieruchomością , róznorakich funduszy , składek , itp. W tradycyjnych osiedlach w/w koszty sięgają kilkuset złotych miesięcznie np. według rządowego programu „mieszkanie plus” szacuje się te koszty na 9zł/ m2 . W naszych enklawach jest inaczej . Kupujący staję się właścicielem wydzielonego lokalu w domu dwulokalowym. Notarialnym zapisem zobowiązuje się Kupującego do utrzymania w stanie niepogorszonym części wspólnych nieruchomości będące w jego użytkowaniu. Np. właściciel Apartamentu na parterze dba o części wspólne obiektu od fundamentów do poziomu „1”, natomiast właściciel Apartamentu na piętrze zobowiązany jest dbać o nieruchomość od poziomu „1” po dach. Każdy dba o swoją cześć. W przyszłości konserwacje i naprawę części wspólnych będących pod własnym zarządem należy zrobić we własnym zakresie ,tak jak to się odbywa w domu jednorodzinnym.

Jedynym stałym kosztem wspólnym to utrzymanie drogi wspólnej . Energia elektryczna utrzymania drogi wspólnej ( brama ) – koszt ok. 10 zł miesięcznie. W przyszłości mogą pojawić się koszty remontu bramy lub kostki brukowej.

Design

Szczególna wagę przywiązujemy do wyglądu naszych inwestycji. Design Słonecznej Enklawy -VII nawiązuje do naszych wcześniejszych inwestycji Słonecznej Enklawy w Katowicach Zarzeczu , Słonecznych Enklaw II, III, IV, V, VI w Mikołowie Kamionka oraz Centrum. Charakterystyczne są cieple, śródziemnomorskie kolory elewacji, białe gzymsy wokół okien, duże okna, stylowe balustrady, kinkiety oświetleniowe klasyczne . .  Wszystkie te elementy nadają naszym domom ekskluzywnego i ciepłego charakteru . Dlatego sam wygląd domów przywołuje na myśl słoneczne skojarzenia. Staramy się, by nasze domy były charakterystyczne , łatwo rozpoznawalne i napawały pozytywną energią. Aby zobrazować sobie wygląd Enklawy zapraszamy Państwa do odwiedzin naszej ostatniej inwestycji w Mikołowie Centrum ul. Długa 27.

Lokalizacja

„Słoneczna Enklawa VII” znajduje się w Mikołowie Centrum ,przy Pszczyńskiej, tuż obok naszej wcześniejszej inwestycji przy numerze 82. Bardzo atrakcyjna, zielona lokalizacja. Osiedle ulokowane będzie w obrębie terenów zielonych , zabudowy Apartamentowej, domów jednorodzinych a równocześnie w centrum Mikołowa. Takie umiejscowienie łączy więc prestiż i spokój ekskluzywnej dzielnicy Mikołowa, z komfortem mieszkania w centrum i możliwością korzystania z miejskiej infrastruktury. Tylko ok. 11 minut pieszo do „Biedronki” , 12 minut pieszo do galerii Pik oraz 14 minut do serca miasta, pięknego Rynku z fontanną .

Mikołów leży w obrębie ścisłej Aglomeracji Górnośląskiej, jednak czas płynie tu jakby wolniej, spokojniej, wyczuwalny jest swoisty dystans do pędzącego świata. . Mikołów, jako jedno z niewielu miast na śląsku ma stale z roku na rok większą liczbę mieszkańców. Spowodowane jest to faktem iż mieszkańcy innych śląskich miast chętnie się tu przeprowadzają. Duża popularność miasta spowodowana jest między innymi faktem iż nie ma tu wielkich osiedli, wieżowców , kopalń , hałd , terenów przemysłowych a cała zabudowa miasta jest nie wyższa niż 4 kondygnacje. Ogromną zaletą lokalizacji jest doskonały dojazd do miast ościennych : Katowic i Tychów. Dotarcie do centrum Katowic dzięki trasie tzw „wiślance” jest często łatwiejsze i szybsze aniżeli z południowych dzielnic Katowic takich jak Podlesie, Zarzecze.

Sprzedaż i informacje

Aby zobaczyć jak wygląda procedura zakupu prosimy kliknąć w ikonkę po lewej stronie „Procedura Zakupu” . Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. 

Zapraszamy

Pełnomocnik ds. Sprzedaży i obsługi Klienta

Klaudia Ucinyk tel: 502 033 938

e-mail:

biuro@ucinone.com

obsługa.klienta@ucinone.com  

Serdecznie zapraszamy do kontaktu

Pozostałe inwestycje “Ucinone”

1 – Rezydencja Annna – mieszkalno-usługowa Mikołów ul.Skotnica 22, 2 – Domy w zabudowie Bliźniaczej Katowie Zarzecze ul.Kopaniny Lewe 2 , 3- Słoneczna Enklawa 1 – Katowice Zarzecze ul.Grota Roweckiego 67 , 4 – Słoneczna Enklawa – II oraz III Mikołów Kamionka ul. Dzwonkowa , 5 – Domy w zabudowie bliźniaczej Mikołów Gniotek ul. Rolnicza 87 , 6 Domy i Apartamenty na Pszczyńskiej – Mikołów Centrum ul.Pszczyńska 82 , 7 Słoneczna Enklawa -IV  Apartamenty z ogrodami – Mikołów Kamionka ul. Dzwonkowa, 8- Słoneczna Enklawa -V  Apartamenty z ogrodami – Mikołów Kamionka ul. Dzwonkowa,  Słoneczna Enklawa VI Mikołów Centrum ulica Długa 27