“Słoneczna Enklawa VI”

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu Naszą kolejną, już  VI edycję  inwestycji deweloperskiej “Słoneczna Enklawa”. Tym razem nasza Enklawa usytuowana jest w Mikołowie Centrum przy łączniku pomiędzy ulicami Długa i Strzechy. Bardzo atrakcyjna , cicha lokalizacja. Osiedle będzie w obrębie zabudowy domów jednorodzinnych i rezydencji, a równocześnie w centrum Mikołowa. Takie umiejscowienie łączy więc prestiż i spokój ekskluzywnej dzielnicy Mikołowa, z komfortem mieszkania w centrum i możliwością korzystania z miejskiej infrastruktury Dosłownie w zasięgu wzroku są : szkoła , przedszkole, żłobek , boisko, plac zabaw. Tylko ok. 5 minut pieszo do „Biedronki” , 6 minut pieszo do galerii Pik oraz 7-8 minut do serca miasta, pięknego Rynku z fontanną .

Słoneczne Enklawy to bezczynszowe Apartamenty z ogródkami , tarasami na dachach oraz małe domy. Zapraszamy Państwa do odwiedzin już wybudowanych i  zamieszkałych Enklaw II , III , IV,V w Mikołowie Kamionka ulica dzwonkowa 12. Jeśli atmosfera , charakter  przypadnie Państwu do gustu,  z pewnością w “Słonecznej Enklawie VI” znajdą Państwo Apartament właśnie dla Siebie.

Koncepcja apartamentów

Nasze Apartamenty mają cechy sprawiające że są one unikatowe:

1. Apartamenty oferują komfort życia jak w domu szeregowym . Lokale zawierają 3 lub 4 pokoje oraz 2 miejsca parkingowe . Zlokalizowane w kameralnej zamkniętej bramą enklawie, składającej się z domów dwulokalowych w niskiej zabudowie . Apartamenty posiadają osobne niezależne wejścia, nie mają żadnych wspólnych klatek schodowych , korytarzy itp. A teraz najważniejsze – każdy apartament posiada własny ogródek. Komfort życia porównywalny jest z życiem w domu szeregowym , koszty zakupu natomiast zdecydowanie niższe.

2. Apartamenty są bezczynszowe. Mogą być w zasięgu ręki, np. jeśli sprzeda się dotychczasowe mieszkanie i posiłkuje się bardzo niewielkim kredytem. Wszystkie koszty utrzymania to koszty faktycznie zużytych mediów. Zaoszczędzone pieniądze które w tradycyjnych osiedlach wydaje się na czynsze, koszty zarządzania, fundusze remontowe, ryczałty , usługi dla nieruchomości itp. , można przeznaczyć na ratę kredytu. W ten sposób można zamienić mieszkanie w „wielkiej płycie” na nasz apartament bez dodatkowego obciążania budżetu rodzinnego.

Rodzaje apartamentów

– Apartamenty 3 pokojowe – „Symbol A1, B1, C1, D1, E1 , F1 ”

Metraż powierzchni mieszkalnej – od 47 m2 do 51 m2. Apartamenty oferują wszystko co potrzebne do życia dla 3 – 4 osobowej rodziny: Lokale zawierają salony wraz z aneksem kuchennym , 2 sypialnie , hol , łazienkę , miejsce parkingowe na 1 lub 2 samochody i oczywiście ogródek.

– Apartamenty 4 pokojowe , dwupoziomowe MAXI – „Symbol , A2 , B2 , C2 , D2 , E2 , F2 ”

 Metraż powierzchni mieszkalnej teoretycznie – od 74,99 m2 , w praktyce powierzchnia jest większa gdyż metraż mierzony po podłogach to aż od 84 m2 do 90 m2. Apartamenty oferują wszystko co potrzebne do życia dla 4 – 5 osobowej na dużej powierzchni umiejscowionej na 2 poziomach. Apartamenty zawierają duże , z aneksem kuchennym . Ich powierzchnie to 27 m2 do nawet ponad 32 m2 ( to wynik jak w domach wolnostojących ) Ponadto w lokalach mamy : 3 sypialnie , hole , schody wewnętrzne , łazienkę , możliwość instalacji kominka , miejsce parkingowe na 2 samochody i oczywiście ogródek. Biorąc pod uwagę iż metraż liczony po podłogach jest o 9m2 do 15 m2 większy od teoretycznego metrażu , do wykorzystania będzie znaaaaacznie większa niż wskazuje na to powierzchnia mieszkalna. Powierzchnia mieszkalna liczona jest tylko powyżej 1,9 metra wysokości i tylko taka powierzchnia wlicza się do kalkulacji cenowej.

Dzięki optymalnemu metrażowi ceny Apartamentów porównywalne są z cenami mieszkań w „wielkiej płycie” natomiast komfort życia porównywalny z domami szeregowymi.

Komfort zakupu – bezpieczeństwo i ekonomia

1. Bezpieczenstwo

Działamy według ustawy deweloperskiej chroniącej interesy Klientów. Deweloper otrzymuje Państwa środki finansowe dopiero po przeniesieniu własności nieruchomości. Zaliczki wpłacane w trakcie budowy przechowywane są na zamkniętym koncie w Krakowskim Banku Spółdzielczym oddział w Katowicach , do którego developer nie ma dostępu do czasu podpisania aktu notarialnego. Gwarantuje to 100% bezpieczeństwo dla Kupującego. Budowa nie jest realizowana z pieniędzy Klientów tylko z naszych środków oraz z Naszych kredytów.

2.Ekonomiczne rozwiązanie .

Zamień mieszkanie w „wielkiej płycie – zamieszkaj w apartamencie bezczynszowym i zamień czynsz na ratę kredytu

Jasno określony pułap cenowy naszych apartamentów mieszczący się w przedziale od 220 tyś do 360 tyś, oraz niskie koszty utrzymania sprawiają, iż ich zakup naprawdę jest dostępny. Jedną z możliwości jest spieniężenie dotychczasowego mieszkania „obciążonego” tradycyjnymi czynszami lub kosztami zarządczymi i nabycia apartamentu posiłkując się niewielkim kredytem. Wszystkie koszty utrzymania to koszty rzeczywiście zużytych mediów. Przy optymalnej powierzchni oraz parametrom budynków ( 3 szybowe okna , 15 cm ocieplenia murów ) będą one bardzo umiarkowane. Zaoszczędzone pieniądze , które w tradycyjnie wydaje się na w/w koszty, mogą Państwo przeznaczyć na ratę kredytu. Wśród Naszych dotychczasowych Klientów bywały sytuację iż miesięczny koszt kredytu zbliżony był do kosztów utrzymania w ich dotychczasowych mieszkaniach. W opisany sposób można u nas kupić dom bez dodatkowego obciążania budżetu domowego.

Apartamenty bezczynszowe .W wyniku wybranego sposobu zarządzenia nieruchomością. Nie ma żadnych kosztów stałych , czynszów , kosztów zarządzania nieruchomością , różnorakich funduszy , składek , itp. W tradycyjnych osiedlach w/w koszty sięgają kilkuset złotych miesięcznie. W naszych enklawach jest inaczej . Kupujący staję się właścicielem wydzielonego lokalu w domu dwulokalowym. Notarialnym zapisem zobowiązuje się Kupującego do utrzymania w stanie niepogorszonym części wspólnych nieruchomości będące w jego użytkowaniu. Np. właściciel Apartamentu na parterze dba o części wspólne obiektu od fundamentów do poziomu „1”, natomiast właściciel Apartamentu na piętrze zobowiązany jest dbać o nieruchomość od poziomu „1” po dach. Każdy dba o swoją cześć.

Jedynym stałym kosztem wspólnym to utrzymanie drogi wspólnej . Energia elektryczna utrzymania drogi wspólnej ( brama ) – koszt ok. 9 zł miesięcznie. W przyszłości mogą pojawić się koszty remontu bramy lub kostki brukowej.

3. Zakup z programem MDM.

Ceny oraz metraż apartamentów są tak skalkulowane, aby każdy mógł być kupiony z dopłatą MDM NA 2018. Warunek – nalezy podpisać umowę deweloperską w 2017 i najlepiej w dniu 2 styczeń 2018 złożyć wniosek o dofinsnaowanie MDM . Oznacza to dofinansowanie 10% , 15 % , 20 % , lub nawet 30 %

Design

Szczególna wagę przywiązujemy do wyglądu naszych inwestycji. Design Słonecznej Enklawy -VI nawiązuje do naszych wcześniejszych inwestycji Słonecznej Enklawy w Katowicach Zarzeczu , Słonecznych Enklaw II, III, IV, V w Mikołowie Kamionka. Charakterystyczne są cieple, śródziemnomorskie kolory elewacji, białe gzymsy, duże okna , stylowe balustrady . Wszystkie te elementy nadają naszym domom ekskluzywnego charaktery . Dlatego sam wygląd domów przywołuje na myśl słoneczne skojarzenia. Staramy się, by nasze domy były charakterystyczne , łatwo rozpoznawalne i napawały pozytywną energią.

Lokalizacja

„Słoneczna Enklawa VI” znajduje się w Mikołowie Centrum ,przy łączniku pomiędzy ulicami Długa i Strzechy. Bardzo atrakcyjna , cicha lokalizacja. Osiedle będzie w obrębie zabudowy domów jednorodzinnych i rezydencji, a równocześnie w centrum Mikołowa. Takie umiejscowienie łączy więc prestiż i spokój ekskluzywnej dzielnicy Mikołowa, z komfortem mieszkania w centrum i możliwością korzystania z miejskiej infrastruktury Dosłownie w zasięgu wzroku są : szkoła , przedszkole, żłobek , boisko, plac zabaw. Tylko ok. 5 minut pieszo do „Biedronki” , 6 minut pieszo do galerii Pik oraz 7-8 minut do serca miasta, pięknego Rynku z fontanną . Mikołów leży w obrębie ścisłej Aglomeracji Górnośląskiej, jednak czas płynie tu jakby wolniej, spokojniej, wyczuwalny jest swoisty dystans do pędzącego świata. . Mikołów, jako jedno z niewielu miast na śląsku ma stale z roku na rok większą liczbę mieszkańców. Spowodowane jest to faktem iż mieszkańcy innych śląskich miast chętnie się tu przeprowadzają. Duża popularność miasta spowodowana jest między innymi faktem iż nie ma tu wielkich osiedli, wieżowców , kopalń , hałd , terenów przemysłowych a cała zabudowa miasta jest nie wyższa niż 4 kondygnacje. Ogromną zaletą lokalizacji jest doskonały dojazd do miast ościennych : Katowic i Tychów. Dotarcie do centrum Katowic dzięki trasie tzw „wiślance” jest często łatwiejsze i szybsze aniżeli z południowych dzielnic Katowic takich jak Podlesie, Zarzecze.

Sprzedaż i informacje

Pełnomocnik ds. Sprzedaży i obsługi Klienta

Klaudia Ucinyk tel: 502 033 938

e-mail:biuro@ucinone.com

Serdecznie zapraszamy do kontaktu

Pozostałe inwestycje “Ucinone”

1 – Rezydencja Annna – mieszkalno-usługowa Mikołów ul.Skotnica 22, 2 – Domy w zabudowie Bliźniaczej Katowie Zarzecze ul.Kopaniny Lewe 2 , 3- Słoneczna Enklawa 1 – Katowice Zarzecze ul.Grota Roweckiego 67 , 4 – Słoneczna Enklawa – II oraz III Mikołów Kamionka ul. Dzwonkowa , 5 – Domy w zabudowie bliźniaczej Mikołów Gniotek ul. Rolnicza 87 , 6 Domy i Apartamenty na Pszczyńskiej – Mikołów Centrum ul.Pszczyńska 82 , 7 Słoneczna Enklawa -IV  Apartamenty z ogrodami – Mikołów Kamionka ul. Dzwonkowa, 8- Słoneczna Enklawa -V  Apartamenty z ogrodami – Mikołów Kamionka ul. Dzwonkowa