Koncepcja domów

Koncepcje domów oparliśmy na głównej zasadzie – Optymalnej powierzchnia użytkowej.

Optymalna przestrzeń życiowa to: niższe koszty zakupu, niższe koszty wykończenia, niższe koszty eksploatacji.

 

Parter:

 • 1. Wiatrołap – 2,13 m2
 • 2. Kotłownia – 4,4 m2
 • 3. Toaleta – 1,4 m2
 • 4. Hol – 5 m2
 • 5. Schody – 4 m2
 • 6. Salon – 24,32 m2
 • 7. Kuchnia – 6,14 m2
 • Suma parter – 47,39 m2

Piętro:

 • 1. Hol+ schody – 5,36 m2 / 6,4 m2
 • 2. Pokój – 9,26m2 / 11,1 m2
 • 3. Pokój – 10,76m2 / 13,13 m2
 • 4. Pokój – 7,26 m2 / 8,84 m2
 • 5. Łazienka – 5,49 m2 / 6,56 m2
 • Suma piętro powierzchnia powyżej 1,9 m wysokości – 38,13 m2, powierzchnia liczona po obrysie podłóg – 46,03 m2

Dzięki optymalizacji powierzchni stworzyliśmy domy, które maja w sobie wszystko co potrzebne do życia 4 osobowej rodzinie. Nic więcej nic mniej . Każdy metr powierzchni jest dokładnie przemyślany i spełnia określoną funkcje. Domy zawierają w sobie wszystko to, co dużo większe i droższe domy tj. : salony z kominkiem, kuchnie, 3 sypialnie, ubikacje, łazienkę, pomieszczenie gospodarcze, 2 hole, ogródek, miejsca parkingowe. Bliźniak posadowiony jest na działce wspólnej. Klient kupuje dom wraz z udziałem w działce budowlanej, na której posadowiony jest budynek oraz udział w działkach drogowych umożliwiających dojazd do nieruchomości. Udział w działce przypadającej na poszczególny dom bliźniaczy wynosi ok. 300 m2 – 330 m2. Budynki oferują powierzchnie 93,42 m2 licząc po podłodze, 85,52 m2 licząc powierzchnie o wysokości powyżej 1,9 m. Ścianka kolankowa poprowadzona jest odpowiednio wysoko, tak aby cała powierzchnia podłóg na piętrze możliwa była do wykorzystania.

Sprzedaj mieszkanie – zamieszkaj w domu

Optymalna powierzchnia domu to niski koszt zakupu. Ceny naszych domów mieszczą się w kategorii ceny mieszkań. Domy mogą być w zasięgu ręki, np. jeśli sprzeda się dotychczasowe mieszkanie i posiłkuje się niewielkim kredytem. Nasze domy będą również tanie w utrzymaniu. Nie ma żadnych stałych kosztów czynszowych czy zarządzania. Wszystkie koszty utrzymania to koszty faktycznie zużytych mediów, które przy optymalnym metrażu będą bardzo rozsądne. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na ratę kredytu.

W ten sposób można zamienić mieszkanie na dom bez dodatkowego obciążania budżetu rodzinnego.

Design

Szczególna wagę przywiązujemy do wyglądu naszych domów. Design „domów w winogronach” nawiązuje do naszych wcześniejszych inwestycji Słonecznej Enklawy w Katowicach Zarzeczu i Słonecznej Enklawy –2 w Mikołowie Kamionka. Cieple, śródziemnomorskie kolory elewacji, białe gzymsy, duże okna, weneckie kute balkoniki, stylowe lampy nadają naszym domom ekskluzywnego charaktery . Dlatego sam wygląd domów przywołuje na myśl słoneczne skojarzenia. Staramy się by nasze domy były charakterystyczne, łatwo rozpoznawalne i napawały pozytywną energią.

Komfortowy zakup

 • Czas…
  Dom przekażemy Państwu w stanie developerskim już w 3 miesięce od podpisania umowy przedwstępnej. Klientowi pozostanie do zrobienia w budynku w szczególności : drzwi wewnętrzne, kontakty , wykończenie ścian , pokrycie podłóg, kafelkowanie , kominek oraz wyposażenie łazienek i kuchni. Z przeprowadzonej analizy wynika iż w najbardziej ekonomicznej opcji można wykończyć dom już w granicach 20 000pln. Najbardziej kosztownymi elementami wykończenia mogą być “fantazyjne szaleństwa” w łazienkach i kuchni oraz kominek.
 • Pieniadze…
  Ceny naszych domów sprawiając iż ich zakup naprawdę jest dostępny. Jedną z możliwości jest spieniężenie dotychczasowego mieszkania i nabycia dom posiłkując się niewielkim kredytem. Nasze domy są bez czynszowe , nie ma żadnych kosztów stałych , zarządzania nieruchomością itp. Wszystkie koszty utrzymania to koszty rzeczywiście zużytych mediów. Przy optymalnej powierzchni naszych domów będą one bardzo umiarkowane. Zaoszczędzone pieniądze mogą Państwo przeznaczyć na ratę kredytu. W opisany sposób można u nas kupić dom bez dodatkowego obciążania budżetu domowego.

Lokalizacja

Mikołów Gniotek – zielona dzielnica Mikołowa znajdująca się na pograniczu Mikołowa i Katowic Zarzecza . Doskonały dojazd do centrum Katowic oraz Tychów, równocześnie tylko 2,7 km do rynku w Mikołowie. Zielona dzielnica teraz i w przyszłości, ponieważ jej plan zagospodarowania przeznacza tylko znikomą część gruntów pod zabudowę, reszta to tereny zielone. Bardzo przyjazna okolica gdzie znajda Państwo mnóstwo miejsc do relaksu: lasy, korty tenisowe, ścieżki rowerowe, stadnina koni, boisko do siatkówki plażowej.