“Słoneczna Enklawa V”

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu Naszą kolejną, już  V edycję  inwestycji deweloperskiej “Słoneczna Enklawa”. Nasze Enklawy usytuowane są w Mikołowie Kamionka przy ulicy Dzwonkowej. Bardzo atrakcyjna lokalizacja, tylko ok. 2,1 km do serca miasta , pięknego Rynku z fontanną . Czas płynie tu wolniej, spokojniej, wyczuwalny jest swoisty dystans do pędzącego świata . Słoneczne Enklawy to bezczynszowe Apartamenty z ogródkami , tarasami na dachach oraz małe domy. Zapraszamy Państwa do odwiedzin już wybudowanych i  zamieszkałych Enklaw II , III , IV. Jeśli atmosfera , charakter , oraz lokalizacja przypadnie Państwu do gustu,  z pewnością w “Słonecznej Enklawie V” znajdą Państwo Apartament właśnie dla Siebie.

Koncepcja apartamentów

Nasze Apartamenty mają cechy sprawiające że są one unikatowe:

 • Apartamenty oferują komfort życia jak w domu szeregowym . Lokale zawierają 3 , 4 lub 5 pokoji oraz 2 miejsca parkingowe . Zlokalizowane w kameralnej zamkniętej bramą enklawie, składającej się z domów dwulokalowych w niskiej zabudowie . Apartamenty posiadają osobne niezależne wejścia, nie mają żadnych wspólnych klatek schodowych , korytarzy itp. A teraz najważniejsze – każdy apartament posiada własny ogródek
 • Apartamenty są bezczynszowe. Mogą być w zasięgu ręki, np. jeśli sprzeda się dotychczasowe mieszkanie i posiłkuje się bardzo niewielkim kredytem. Wszystkie koszty utrzymania to koszty faktycznie zużytych mediów. Zaoszczędzone pieniądze które w tradycyjnych osiedlach wydaje się na czynsze, koszty zarządzania, fundusze remontowe, ryczałty , usługi dla nieruchomości itp. , można przeznaczyć na ratę kredytu. W ten sposób można zamienić mieszkanie w „wielkiej płycie” na nasz apartament bez dodatkowego obciążania budżetu rodzinnego.

Rodzaje apartamentów

( szczegółowe rzuty i opisy apartamentów zawiera folder )

 • Apartamenty 4 pokojowe – „Symbol F1, G1, H1, I1, ” Metraż powierzchni mieszkalnej – od 56,44 m2 do 60,11 m2. Apartamenty oferują wszystko co potrzebne do życia dla 4 osobowej rodziny: Lokale zawierają salony wraz z aneksem kuchennym , 3 sypialnie , hol , łazienkę , miejsce parkingowe na 1 lub 2 samochody i oczywiście ogródek.
 • Domek wolnostojący parterowy 4 pokojowy – „Symbol – J ”Metraż powierzchni mieszkalnej –56,91 m2. Mały parterowy wolnostojący domek oferuje wszystko co potrzebne do życia dla 4 osobowej rodziny: Salon wraz z aneksem kuchennym , 3 sypialnie, łazienkę , mały przedpokój , miejsce parkingowe na 2 samochody i oczywiście ogródek . W domku istnieje możliwość dodatkowo we własnym zakresie instalacji kominka.
 • – Apartament 4 lub 5 pokojowy , dwupoziomowy , „Symbol – F2”Metraż powierzchni mieszkalnej – 63 m2 ( powierzchnia powyżej 1,9 m wysokości) i   ok 98 m2 ( mierząc powierzchnię po podłogach ) . Jedyny apartament z ogródkiem i tarasem równocześnie. Apartament oferuje wszystko co potrzebne do życia dla 4 osobowej rodziny na 2 poziomach. Apartamenty zawierają: salon z aneksem kuchennym, 3 lub 4  sypialnie , łazienkę , przedpokój , miejsce parkingowe na 2 samochody , duży taras i oczywiście ogródek . W apartamencie F2 istnieje możliwość dodatkowo we własnym zakresie instalacji kominka. Biorąc pod uwagę iż ścianka kolankowa na poddaszu jest o wysokości ok. 90 cm , w praktyce przestrzeń do wykorzystania będzie znaaaaacznie większa niż wskazuje na to teoretyczny metraż. Do kalkulacji cenowej wlicza się natomiast jedynie powierzchnia o wysokości powyżej 1,9 m czyli 63 m2
 •  Apartamenty 5 pokojowe , dwupoziomowe MAXI – „Symbol , G2, H2, I2”Metraż powierzchni mieszkalnej teoretycznie – od 74,99 m2 ( powierzchnia powyżej 1,9 m wysokości), w praktyce powierzchnia duuużo większa gdyż metraż mierzony po podłogach to aż 124 m2. Apartamenty oferują wszystko co potrzebne do życia dla 4 – 5 osobowej rodziny na dużo większej powierzchni umiejscowionej na 2 poziomach. Apartamenty zawierają duże , wysokie salony z antresolą i aneksem kuchennym . Powierzchnie salonów to ponad 30 m2 ( to wynik jak w domach wolnostojących ) Ponadto w lokalach mamy : 4 sypialnie , hole , schody wewnętrzne , łazienkę , możliwość instalacji kominka , miejsce parkingowe na 2 samochody i oczywiście ogródek. Biorąc pod uwagę iż ścianka kolankowa jest o wysokości ok. 90 cm , w praktyce przestrzeń do wykorzystania będzie znaaaaacznie większa niż wskazuje na to teoretyczny metraż. Do kalkulacji cenowej wlicza się natomiast jedynie powierzchnia o wysokości powyżej 1,9 m czyli 74,99 m2
 • Dzięki optymalnemu metrażowi ceny Apartamentów porównywalne są z cenami mieszkań w „wielkiej płycie” natomiast komfort życia porównywalny z domami szeregowymi.

Komfort zakupu – bezpieczeństwo i ekonomia

 • Bezpieczeństwo. Działamy według ustawy deweloperskiej chroniącej interesy Klientów. Deweloper otrzymuje Państwa środki finansowe dopiero po przeniesieniu własności nieruchomości. Zaliczki wpłacane w trakcie budowy przechowywane są na zamkniętym koncie w Krakowskim Banku Spółdzielczym oddział w Katowicach , do którego developer nie ma dostępu do czasu podpisania aktu notarialnego. Gwarantuje to 100% bezpieczeństwo dla Kupującego. Budowa nie jest realizowana z pieniędzy Klientów tylko z naszych środków oraz z Naszych kredytów.
 • Ekonomiczne rozwiązanie . Zamień mieszkanie w „wielkiej płycie”- zamieszkaj w apartamencie bezczynszowym– zamień czynsz na ratę kredytu
 • Zakup z programem MDM. Ceny oraz metraż apartamentów są tak skalkulowane, aby każdy mógł być kupiony z dopłatą MDM. Skończyły się już środki MDM na 2017. Proszę się tym nie przejmować. Terminy płatności dostosujemy tak aby mogli Państwo skorzystać z MDM na 2017 lub  2018 rok.  . Oznacza to dofinansowanie 10% , 15 % , 20 % , lub nawet 30 %
 • Jasno określony pułap cenowy. Jasno określony pułap cenowy naszych apartamentów mieszczący się w przedziale od 270 tyś do 360 tyś, oraz niskie koszty utrzymania sprawiają, iż ich zakup naprawdę jest dostępny. Jedną z możliwości jest spieniężenie dotychczasowego mieszkania „obciążonego” tradycyjnymi czynszami lub kosztami zarządczymi i nabycia apartamentu posiłkując się niewielkim kredytem. Wszystkie koszty utrzymania to koszty rzeczywiście zużytych mediów. Przy optymalnej powierzchni oraz parametrom budynków ( 3 szybowe okna , 15 cm ocieplenia murów ) będą one bardzo umiarkowane. Zaoszczędzone pieniądze , które w tradycyjnie wydaje się na w/w koszty, mogą Państwo przeznaczyć na ratę kredytu. Wśród Naszych dotychczasowych Klientów bywały sytuację iż miesięczny koszt kredytu zbliżony był do kosztów utrzymania w ich dotychczasowych mieszkaniach. W opisany sposób można u nas kupić dom bez dodatkowego obciążania budżetu domowego.
 • Apartamenty bezczynszowe. Apartamenty są bezczynszowe w wyniku wybranego sposobu zarządzenia nieruchomością. Nie ma żadnych kosztów stałych , czynszów , kosztów zarządzania nieruchomością , róznorakich funduszy , składek , itp. W tradycyjnych osiedlach w/w koszty sięgają kilkuset złotych miesięcznie. W naszych enklawach jest inaczej . Kupujący staję się właścicielem wydzielonego lokalu w domu dwulokalowym. Notarialnym zapisem zobowiązuje się Kupującego do utrzymania w stanie niepogorszonym części wspólnych nieruchomości będące w jego użytkowaniu. Np. właściciel Apartamentu na parterze dba o części wspólne obiektu od fundamentów do poziomu „1”, natomiast właściciel Apartamentu na piętrze zobowiązany jest dbać o nieruchomość od poziomu „1” po dach. Każdy dba o swoją cześć.Jedynym stałym kosztem wspólnym to utrzymanie drogi wspólnej ( 19 współwłaścicieli). Energia elektryczna utrzymania drogi wspólnej ( brama ) – koszt ok. 9 zł miesięcznie. W przyszłości mogą pojawić się koszty remontu bramy lub kostki brukowej.

Ewentualne zmiany do projektu oraz realizacji indywidualnych wytycznych

Bez dodatkowych kosztów realizowane są zmiany instalacji wszelkich instalacji w ilości do 5 punktów ( zmiany lokalizacji punktów elektrycznych , antenowych , wodkan , c.o. itp ) . Ilość zmian powyżej 5 punktów są odpłatne w wysokości 50 zł netto od każdego punktu.   Bez dodatkowych kosztów realizowane są ewentualne zmiany w rozmieszczeniu pomieszczeń , czyli usytuowania ścian działowych , przesunięcia , likwidacja ścianek. Zmiany takie jednakże realizowane są tylko do momentu do którego ściany nie zostały  fizycznie wybudowane. Szanowni Państwo, wszelkie zmiany i modyfikacje realizowane są przed naszą spółkę tylko do momentu w którym dany zakres robót nie został jeszcze wykonany. Zmiany już fizycznie zrealizowanych tematów należy wykonać we własnym zakresie ( np. jeżeli Klient zdecyduję się przesunąć ściankę lub kontakt czy grzejnik  który już fizycznie istnieje musi zrobić to we własnym zakresie )

Design

Szczególna wagę przywiązujemy do wyglądu naszych inwestycji. Design Słonecznej Enklawy -V nawiązuje do naszych wcześniejszych inwestycji Słonecznej Enklawy w Katowicach Zarzeczu i Słonecznej Enklawy – II, III oraz IV w Mikołowie Kamionka. Charakterystyczne są cieple, śródziemnomorskie kolory elewacji , białe gzymsy, duże okna , stylowe balustrady, tradycyjne lampy . Wszystkie te elementy nadają naszym domom ekskluzywnego charaktery . Dlatego sam wygląd domów przywołuje na myśl słoneczne skojarzenia. Staramy się, by nasze domy były charakterystyczne , łatwo rozpoznawalne i napawały pozytywną energią.

Lokalizacja

Mikołów Kamionka ulica Dzwonkowa . Bardzo atrakcyjna lokalizacja, tylko ok. 2,1 km do serca miasta , pięknego Rynku z fontanną . Mikołów leży w obrębie Aglomeracji Górnośląskiej, jednak czas płynie tu jakby wolniej, spokojniej, wyczuwalny jest swoisty dystans do pędzącego świata . Lokalizacja na ul. Dzwonkowej zapewnia dostęp wszystkich atrakcji Mikołowa . Dodatkową zaletą jest doskonały dojazd do Centrum Katowic , często lepszy niż z południowych dzielnic Katowic.

Sprzedaż i informacje

Pełnomocnik ds. Sprzedaży i obsługi Klienta

Klaudia Ucinyk tel: 502 033 938

e-mail:biuro@ucinone.com

Serdecznie zapraszamy do kontaktu

Pozostałe inwestycje “Ucinone”

1 – Rezydencja Annna – mieszkalno-usługowa Mikołów ul.Skotnica 22, 2 – Domy w zabudowie Bliźniaczej Katowie Zarzecze ul.Kopaniny Lewe 2 , 3- Słoneczna Enklawa 1 – Katowice Zarzecze ul.Grota Roweckiego 67 , 4 – Słoneczna Enklawa – II oraz III Mikołów Kamionka ul. Dzwonkowa , 5 – Domy w zabudowie bliźniaczej Mikołów Gniotek ul. Rolnicza 87 , 6 Domy i Apartamenty na Pszczyńskiej – Mikołów Centrum ul.Pszczyńska 82 , 7 Słoneczna Enklawa -IV  Apartamenty z ogrodami – Mikołów Kamionka ul. Dzwonkowa